Swing&Ride 2023 (Tweed Run Tallinn)

Kallid swingiajastu ja -tantsu armastajad!

Kutsume teid veetma mõnusat pärastlõunat ratta-stiilipeol. Tehke korda oma vanaisa jalgratas, pange stiilselt riidesse ning tulge üheskoos sõitma, tantsima ja piknikku pidama!

Swing&Ride on stiilipidu! Idee on tulnud Londoni ürituselt The Tweed Run, mis esmakordselt toimus aastal 2009 ning on nüüdseks levinud ka üle terve maailma. Vastav riietus on ürituse kohustuslik osa! Ideaalis on see traditsiooniline inglise sportlik stiil. Võtmesõnaks on tviid! Inspiratsiooniks

Tegemist ei ole spordiüritusega, tulge linnaratastega, mida vanem ratas, seda parem!

Stiilipidu ratastel ehk Swing&Ride toimub pühapäeval, 3. septembril 2023. a. algusega kell 14.00. Koguneme Harju kohviku ees (Harju tn 40A).

Kl. 14:00-15:00 saab kohviku terrassil swingmuusikat kuulata  ja miks mitte ka tantsida! Kõik saavad kohapeal kleepsu numbriga, mis kinnitab üritusel osalemist.  Kleepsu saab kinnitada riiete või jalgratta külge.

Kl. 14.40 – Tsirkusestuudio Folie show monoratastel.

Jalgrattasõit algab orienteeruvalt kell 15:00.
Marsruut: Harju kohvik – Harju – Kullassepa – Raekoja plats – Kinga – Pikk – Tolli – Lai – Suur-Kloostri – Tornide Väljak (*vahepeatus) – Toompark – Toompuiestee – Hirve park – Kaarli – Vabaduse väljak – Harju – Harju kohvik

Ees sõidab teejuht ning kõik osalejad sõidavad tema järgi. Meie meeskonna liikmed, keda tunnete ära villaste käepaelte järgi, tagavad ohutut liikumist, palume kuulata nende juhiseid!

Orienteeruvalt kl. 16:00 tuleme tagasi  Uisuväljaku kohviku terrassile piknikule!

NB! Pikniku koha tunnete ära mängiva swingmuusika järgi. Kohvikus on pühapäeval eriline piknikumenüü. Kes soovib, võtab kaasa meelepärast sööki ja jooki, piknikutekk ja muid mõnusaks aja veetmiseks vajalikke asju ja peab piknikut Harju tn haljasalal.  Haljasalal vastutab igaüks ise heakorra ja puhtuse eest! Tuletame meelde, et alkohoolsete jookide tarvitamine avalikes kohtades on keelatud!

kl. 16:30-19:00 piknik, swingmuusika ja -tantsuga.

Veendu, et sinu sõiduvahend on töökorras. Ära unusta, et rattad peavad olema varustatud helkurite ja kellaga! Alla 16-aastastele on kiivri kandmine kohustuslik.

Jalgrattasõit toimub iga ilmaga! Soovitame hankida stiilseid vihmavarje või –keepe! Ärge unustage riietuda traditsioonilises inglise stiilis või vastavalt swingiajastule (1920-1950)!

Selgi aastal osaleb stiilsel rattaretkel Eesti Jalgrattamuuseum / Estonian Bicycle Museum oma vintage jalgratastega. Taas on meie partneriks ka City Bike Tallinn, kelle käest saab vajadusel ülisoodsalt linnaratast rentida. Juba teist korda osaleb meie üritusel Tsirkusestuudio Folie.

LETS`S SWING&RIDE!

Üritus Facebookis

INFORMATION IN ENGLISH