Juhendajad

Eliisa ja Janek Õunamägi

Eliisa alustas tantsimisega juba varases lapsepõlves. Kooli minnes asus ta õppima tantsukallakuga klassis. Juba paari aastaga sai tantsust tema elu lahutamatu osa. Ta on tegelenud paljude erinevate tantsustiilidega, millest hinge-lähedasemad on swing- ja stepp-tants. Esimene kokkupuude Lindy Hopiga oli tal aastal 1994. Esialgu tantsis ta Lindy Hopi ja paljusid teisi swingtantse pigem show- ja võistlustantsudena, osaledes mitmetel võistlustel nii Eestis kui selle lähiriikides. Täiskasvanuna  avastas ta enda jaoks Lindy Hopi seni varjus olnud sotsiaalse külje. Olulisemaks kui varem muutus tantsus tema jaoks partnerite omavaheline koostöö. Võimalus tantsida elava muusika saatel muudab kirjeldamatult nautimisväärseks iga hetke, mil ta on tantsuplatsil.  Alates 2012. aastast on ta pühendanud end Lindy Hopi kui sotsiaalse tantsu tutvustamisele ja õpetamisele Eestis. Lisaks saab Eliisa juhendamisel tantsida ka Balboad ja stepptantsu. Ta täiendab end pidevalt  maailma parimate swingtantsijate käe all.

TSDS_Teachers-40Janek on tantsinud alates 2008. aastast. Juba esimesel kohtumisel võitis Lindy Hop tema südame. Lindy Hopi juures võlub teda enim võimalus piiramatult improviseerida. Lisaks swing- ja stepptantsule on ta tegelenud aktiivselt ka rahvatantsuga. Ta viib läbi nii Lindy Hopi kui ka Balboa treeninguid  erineva tasemega tantsijatele. Janek osaleb pidevalt erinevatel festivalidel, et parimate swingtantsijate käe all lihvida oma tantsu- ja õpetamisoskust.

TSDS_Teachers-17

Eliisa ja Janek on koos tantsinud 2008. aastast. Alates 2012. aastast on nad Tallinn Swing Dance Society juhtivad tantsuõpetajad. Nende omavaheline sünergia ja koostöö tantsuplatsil ei jää kõrvalt vaatajale märkamata. Nende tunnid on lõbusad ja kaasahaaravad. Pannes suurt rõhku juhtimise-järgimise tehnikale, on nende eesmärk anda inimestele edasi oskus tunda ennast tantsupõrandal hästi iga partneriga.

Katharina Matkevitš

Mitu aastat flamencot tantsinud Katharina avastas imelise swingi maailma enda jaoks 2014. aastal. Juba esimesest rock-stepist oli ta lootusetult armunud Lindy Hoppi ning ei kujuta enam ühtegi päeva ette swing muusika ja –tantsuta. Tantsuarmastus on viinud teda oma oskusi täiendama nii Eestis kui ka Poolas, Taanis, Rootsis, Inglismaal, Saksamaal, Soomes, Hispaanias ning Leedus toimuvatele tantsufestivalidele. Lisaks Lindy Hopile tantsib Katharina ka Collegiate Shagi, St. Louis Shagi ja Balboad, praktiseerides aktiivselt nii järgimist kui ka juhtimist. Tantsus peab Katharina eriti oluliseks interpreteerida kõlavat muusikat ning jagada tantsimise rõõmu partneriga. Katharina annab Lindy Hop’i, Collegiate Shag’i ja St. Louis Shag’i tunde alates 2017. a sügisest. Inspiratsiooni saamiseks ja teiste tantsijate innustamiseks on ta reisinud paljudele välismaa festivalidele. 

Masha Patrakova

Masha alustas swingtantsuga 2014. aastal ja õige pea sai temast üks aktiivsemaid Tallinn Swing Dance Society liikmeid. Ta armastab käia välismaistel festivalidel ja swingiüritustel ning aitab korraldada kohalikke festivale ja tantsupidusid Tallinnas. Aastatel 2019-2020 on Masha õpetanud stepptantsu ja Solo Jazzi. Olles, nagu Katharinagi, hea nii järgija kui juhtija rollis, on ta Katharinaga palju koos tantsinud ja esinenud, sügisest 2021 hakkavad särtsakad õpetajad koos andma Collegiate Shagi tunde. 

Kati Rohtla ja Martti Kelindeman

Kati alustas Lindy Hopi tantsimist aastal 2018, Martti aga juba 2016. aastal. Nad mõlemad janunevad uute põnevate figuuride järele, mis paneksid neid proovile ja rikastaksid nende tantsulist sõnavara. Teisalt on mõlemad selgel veendumusel, et ükskõik kui palju ägedaid figuure teatakse, siis tantsija teevad päriselt heaks tema tugevad põhioskused ja oskus igat tantsu nautida. Nad ootavad suure põnevusega, et teiega oma salavigureid ja tantsurõõmu jagada!