Festivali info

Swingtantsu ja -muusika festival Tallinn Swing Weekend 2017 toimub sel aastal 28.04.-30.04. Järjekorras juba viies festival on taas kord täis swingtantsu, õpitubasid ja muusikaelamusi. Oodata on juhendajaid Poolast, Leedust ja Venemaalt. Otse loomulikult toimub kolm tantsuõhtut elava ja DJ muusikaga jpm.
Broneeri kuupäevad juba täna, sest tulemas on ülivinge swingi täis nädalalõpp!

Juhendajad

Kasia Dybowska ja Michał Oblaciński (Poola)

Michael Kasia

Kasia Dybowska ja Michal Oblacinski armusid lindy hopi aastal 2005. Alates sellest ajast on nad igat vaba hetke kasutanud maailmas ringi reisimiseks, et näha, kuidas õpetatakse lindy hopi parimate juhendajate, kaasa arvatud legendaarse Frankie Manningu enda käe all. Nad on Varssavi sving-tantsumaastiku alustalade loojad ning ka esimene Poola õpetajapaar, kes välismaal tunde annavad. Kasia ja Michal on regulaarselt seotud loendamatute tantsuõhtute, töötubade ja ürituste organiseerimisega, mis kannavad endas nende tingimusteta armastust 30-ndate omanäolise stiili ja meeleolu vastu. Tundides on nad alati ülipositiivsed, tekitavad mõnusa teadmiste jagamise õhkkonna ja annavad õpilastele võimalikult palju personaalset tagasisidet. See kõik muudab nende tunnid ühtaegu nii lõbusaks kui ka väärtuslikuks. Kasia ja Michal keskenduvad enim improvisatsioonile, ühendusele, juhtimise-järgimise oskusele ja energia voolavusele partnerite vahel, et muuta tants säravaks, sujuvaks, dünaamiliseks ja mugavaks.

Martynas Stonys ja Egle Regelskis (Leedu)

dsc_78481-e1448030007535

Martynas Stonys ja Egle Regelskis on Leedu lindy hopi tipptantsijad. Ajast, mil Martynas ja Egle avasid Hoppersi tantsustuudio, on Vilniuse swing-tantsumaastik tõeliselt õitsele puhkenud. Lisaks õpetamisele ja klubi juhtimisele organiseerivad nad ka erinevaid swingi-üritusi, et aidata uutel tantsutalentidel pead tõsta. Alates 2010. aastast on Martynas ja Egle reisinud välismaal, kus on õpetanud erinevatel tantsufestivalidel. Tundides kombineerivad nad tantsulusti hea tehnikaga ja tõhusa õpetuse tundega, et tants ongi puhas õnn. Nad mõlemad lähenevad lindy hopile põhimõttega, et see on tants, kus mõlemad partnerid liigutavad oma keha, mõjutavad ja inspireerivad teineteist. Juhtimisest ja järgimisest ülemäära palju ei räägita, aga see-eest jagatakse kuhjaga briljantseid ideid. Need Leedu õpetajad on hästi tuntud oma tehnilise soorituse ja energia poolest, mis nende tantsus selgelt väljendub, ning on juba võitnud ka mõned Lindy Hop Strictly ja Jack’n’Jilli võistlused Euroopa erinevatel tantsupõrandatel. Viimatine showcase-tants tõstis nad Euroopa Meistrivõistluste pjedestaalil teisele kohale.

Alexey Kazennov (Venemaa)

dsc_1335-1

Alexey Kazennov on üks  populaarsemaid swingitantsijaid Venemaal. Ta alustas oma karjääri Moskva Lindy Hopi kogukonnas 2013. aastal ning sellest ajast alates ei toimu ükski põnev üritus ilma temata. Lindy Hop, Solo Jazz, Blues, Balboa ja isegi St. Louis Shag – ta tantsib kõike ja kõikjal – isegi kuni 24h päevas. Ta erineb paljudest teistest oma musikaalsuse, karismaatilisuse ja vintage imago poolest. Ta on elav, ere ja improvisatsiooniline nii tantsija kui koreograafina. Alexey jumaldab muusikat mille järgi ta tantsib ning tunneb selle vastu suurt huvi.  DJ-na on ta üles astunud  nii Venemaa sisestel kui ka rahvusvahelistel üritustel. Ta on võitnud paljusid tantsuvõistluseid Venemaal ja  mujal maailmas. Alexey õpetab TSW-l Solo Charlestonit.

Bändid

The Cajun Spices (Poola)

The Cajun Spices (Varssavi, Poola). Võta grammike Cayenne’i pipart, tibake punet, näpuotsaga tüümiani, küüslauku ja paprikat ning saad meeliülendava maitse, mis meenutab Louisianat. Sega omanäoline pesulaud, bandžo, kitarr, saksofon, kontrabass, viiul ja akordion ning oledki avastanud tema võrratu heli. The Cajun Spices’i kirg swing-muusika ja -tantsu vastu on täiesti unikaalne, sest nad on ainuke bänd terves Poolas, mis on kokku pandud tantsijatest, kes mängivad muusikat samuti jalakeerutajatele. Bänd ammutab inspiratsiooni 20-ndate ja 30-ndate džässilegendide loomingust, mustlasdžässist ning tänapäeva New Orleans’i tänavamuusikute jalga tatsuma panevatest paladest. Ühine meiega teekonnal kohta, kus ristikheina igihaljastel lehtedel hõljub kaste justnagu briljantide kobar ja elustav tuulevinu heliseb pehmelt puude varjus, vaadates laiska Mississippi veevoogu mööda kulgemas. 

Jana Kütt ja The Ultimate swing band (Eesti)

dsc_0391

Ansambel koosneb noortest muusikutest, kes swingi kuuldes põlema lähevad ja veel enam seda ise mängides. Repertuaari on valitud eelkõige tantsijate järgi. Koostöö Tallinn Swig Dance Society’ga on andnud palju meeldejäävaid mälestusi swingtantsu õhtute näol. Kokku on saadud paaril korral ka näiteks Vabaduse väljakul nii koostöös Jazzkaare kui Kultuuriööga.
Koosseis: Jana Kütt – vokaal, Tobias Tammearu – saksofon,Karl Madis Pennar – kitarr, Tõnis Koppel – kontrabass, Kristjan Mängel – trummid.
Swigmuusika ehtsus ja stiilipuhtus on nende muusikute jaoks esmane.
Ja muidugi – et tantsutallad kuumaks tantsitaks!
foto: Masha Patrakova

Ajakava

NB! Ajakavasse võib veel muudatusi tulla!

Reede, 28. aprill
19:00 –01.00 Tantsuõhtu Nõmme Kultuurikeskuses
– DJ ja LIVE muusika (Jana Kütt & The Ultimate band, EST)

Laupäev, 29. aprill
09:30 – 09:45 Kogunemine ja gruppidesse jagunemine TÜG aula/Arsimaja
09:45 – 9:55 Tervitussõnad TÜG aula, (Lindy Hop), Arsimaja (Solo Charleston)
10:00 – 11:00 Tund #1 TÜG aula & võimla (Lindy Hop), Arsimaja (Solo Charleston)
11:15 – 12:15 Tund #2 TÜG aula & võimla (Lindy Hop), Arsimaja (Solo Charleston)
12:15 – 13:15 Lõunapaus vabalt valitud kohas

13.15 – 13.45 Flash Mob Vabaduse väljakul Jazzkaare Linnaruumi projekti raames

14:00 – 15:00 Tund #3 TÜG aula & võimla (Lindy Hop), Arsimaja (Solo Charleston)
15:15 – 16:15 Tund #4 TÜG aula & võimla (Lindy Hop), Arsimaja (Solo Charleston)
20:00 – 02:00 Swing-Jazz pidu Nelipühi Kirikus, Toompea 3
– DJ ja LIVE muusika (The Cajun Spices, PL)

Pühapäev, 30. aprill
11:00 – 11:30 Kogunemine ja gruppidesse jagunemine TÜG aula, Arsimaja
11:30 – 12:30 Tund #5 TÜG aula & võimla (Lindy Hop), Arsimaja (Solo Charleston)
12:45 – 13:45 Tund #6 TÜG aula & võimla (Lindy Hop), Arsimaja (Solo Charleston)
13:45– 15:00 Lõunapaus Vabalt valitud kohas
15:00 – 17:15 *Valiktund #1 TÜG võimla
15:00 – 17:15 *Valiktund #2 TÜG aula
15:00 – 17:15 *Valiktund #3 Arsimaja
19.30-00.00  TSW järelpidu Arsimajas

*Valiktund #1 Basic lifts and throws (Martynas & Egle) TÜG võimla
*Valiktund #2 Steals (Michal & Katarzyna) TÜG aula
*Valiktund #3 Funny vs. elegant solo jazz movements (Alexey) Arsimajas

Tunnid toimuvad paralleelselt kolmes grupis. Lindy Hopi tunnid Tallinna Ühisgümnaasiumis ja Solo Charlestoni tunnid Arsimaja IV korrusel asuvas TSDS tantsusaalis. Grupi nime ja muud infot saad TSW registreerimislauast kas enne pidu Nõmme Kultuurikeskuses (R.) või koolis vői Arsimajas enne tunde (L. ja P.).

Hinnad 

pakett Kuni
15.03.2017
16.03 –
15.04.2017
[FP] Kõik Lindy Hopi tunnid ja peod    
 VÄLJA MÜÜDUD!
95 EUR 110 EUR 
[FP] Kõik Solo Charlestoni tunnid ja peod (Solo Charlestoni tunnid laupäeval ja pühapäeval, valiktunnid ning kõik peod). 95 EUR 110 EUR
[CO] Ainult tunnid – Solo Charleston (kõik Solo Charlestoni tunnid ja proovitunnid, ilma pidudeta)  70 EUR 85 EUR
 (PO) Ainult peod
(pidu reedel, laupäeval ja pühapäeval)
30 EUR 30 EUR
T-särk  15 EUR 15 EUR

NB! Registreerimine Tallinn Swing Weekendil toimuvatesse õpitubadesse on lõppenud!
Ootame kõiki swingtantsu ja -muusika sõpru Tallinn Swing Weekendi pidudele! Piletid saab osta peopaigast, tasumine sularahas.

Peod

Üksikud piletid TSW pidudele

Pidu Eelmüük Kohapeal
R. 28.04. TSW Avapidu Nõmme KK     10 EUR
Nõmme Kultuurikeskuse kassast (sularahas)
15 EUR
Nõmme Kultuurikeskuse kassast (sularahas)
L. 29.04. TSW Põhipidu Nelipühi Kirik 20 EUR Nelipühi Kirikus TSW infolauast (sularahas)
 P. 30.04. TSW järelpidu
ARS-i maja
7 EUR ARS-i maja TSW infolauast (sularahas)

TSW’17 kaart