FSW22 esinejad

The Schwings band (Leedu)

The Schwings on Leedu pealinnast Vilniusest pärit džässbänd, kes mängib New Orleansi ja vintage-svingmuusikat. Bändi asutas 2011. aastal legendaarne džässmuusik ja multiinstrumentalist Remis Rančys. Sellest ajast on The Schwings hoogsalt populaarsust kogunud nii Leedu džässifestivalidel ja -klubides kui ka lindy hopi tantsuüritustel. Algselt sving- ja mustlasdžässi ning Brasiilia muusika kuldseid standardeid mänginud bänd salvestab nüüdseks ka oma originaalloomingut.

Nende viimased albumid „Plombyras” (2022. a jaanuar), „Fyodor” (2019. a juuni), „Teisutis” (2019. a märts), „Good Thing” (2020. a august) ja „Plazi” (2020. a november) saavutasid Bandcampis sving- ja džässmuusika kategoorias bestselleri tiitli.

San Francisco svingmuusika podkast Hey Mister Jesse’s Fine BBQ valis The Schwings Bandi originaalloo „Jorbita” maailma parimaks tänapäeva svingbändide teoseks!

Spotify andmetel elab suurem osa The Schwingsi fännidest USAs, Hispaanias ja Saksamaal.

Rahvusvahelistel lavadel esinev The Schwings on oma leedu džässivaimuga hullutanud Suurbritannia, Šveitsi, Saksamaa, Kreeka, Poola, Eesti, Soome ja Venemaa publikut.

The Schwingsi muusika on sama vahelduv kui aastaajad – see võib lõõmata kui suvepäike, külvata nostalgiat nagu sügisilm, kiirata selgust kui talv ja pakatada rõõmust nagu kevad. Ja seda kõike ühe õhtu jooksul.

Anna Curly ja Margus Jürisson

Margus Jürisson ja Anna Curly on kaks muusikut, keda seob nende mõlema lemmik muusikastiil – Swing. Jazz duo valdav osa repertuaarist on 1920-1940 aastatest pärit kiiremad ja rahulikumad lööklaulud.

Peale Happy Jazzi kindlasti tuleb ka paar rock’n’rolliliku vahepala 😉
Margus Jürisson – klaver, vokaal
Anna Curly – vokaal, ukulele, kazoo, shaker