Solo Charleston & Authentic Jazz

Charleston on swingtants, mis sündis 1920ndatel aastatel Ameerikas. Ülipopulaarseks sai see tants peale seda, kui 1923ndal aastal esietendus Broadwayl «Runnin’ Wild», kus debüteeris James Johnsoni lugu “Charleston”. Seda tantsu seostatakse tihti flapper’ite ja speakeasy’dega. Need emantsipeerunud naised tantsisid Charlestoni nii partneriga kui ilma ja rõhutasid oma tantsuga põlgust „kuiva seadust“ austavate inimeste vastu. Tol ajal peeti Charlestoni provokatiivseks ja amoraalseks tantsuks.

1930-40ndatel, kui populaarseks oli saanud Lindy Hop, mõjutas see oluliselt ka Charlestoni arengut. Seda hakati tantsima swingmuusika saatel ning põhisamm oli Lindy Hopiga sarnaselt kaheksalöögiline. Uus Charleston sai endale mitu erinevat nime, millest levinuimad näiteks Lindy Charleston, Savoy Charleston, Swing(ing) Charleston. Nii 1920ndate Charleston kui ka Swinging Charleston on tantsitavad koos paarilisega või ilma (Solo Charleston).

ILHC 2013 – Solo Charleston Finals

Authentic Jazz koondab endas kõiki jazz- ja swingtantsus kasutatavaid samme, mis ei eelda partneri olemasolu. Authentic Jazzi sammud on aluseks sellistele tantsudele nagu Big AppleTranky DooShim Sham Shimmy jpt.