Balboa

Balboa on swingtants, mis arenes välja 1920.-1930. aastatel USAs Lõuna California osariigis. Nimi Balboa tuleneb Newport Beach linnas asuvast Balboa poolsaarest, kus tants populaarne olevat olnud. Tantsuliigutused tunduvad ja näevad välja nagu pärineksid Charlestonist, aga tulemus on täiesti omanäoline. Väiksemad sammud võimaldavad tantsijatel kergemini kiirema muusikaga tempos püsida.

Tänapäeva Balboa (lühidalt: Bal) on tegelikult segu kahest tantsust: „Pure Balboa“ („Pure Bal“) ja „Bal-Swing.“  Omal ajal olid need kaks erinevat tantsu. Neid kahte tantsu omavahel kombineerides saamegi stiili mida nimetatakse Balboaks.

Pure Balboat tantsitakse kinnisest tantsuvõttes (tulenevalt ülerahvastatud tantsusaalidest, kus tantsimiseks oli vähe ruumi), kasutades juhtimise/järgimise tehnikat. Oluline on tekitada sujuv tants minimaalsete liikumiste ja jalgade tööga.

Bal Swing, mida alguses kutsuti lihtsalt „Swingiks“ on tants, mis kujunes välja umbes samal ajal ja samas kandis kui Balboa. See ei olnud Lindy Hop ja see ei olnud ka Balboa, see oli täiesti omapärane – see oli Swing. Ühel hetkel ühendati see Balboaga. See andis võimaluse tantsida lahtises tantsuvõttes ja lisada juurde pöördeid ning lahkuminekuid.

Kahte stiili ühendades, saame tantsu, milles on mõlema parimad osad. Tulemus on dünaamiline, energiline, graatsiline ja intiimne Balboa.

Allikas: http://bostonbalboa.org/about/about/

Vaata veel: