Swing&Ride 2019 (Tweed Run Tallinn)

Kallid swingiajastu ja -tantsu armastajad!

Kutsume teid veetma mõnusat pärastlõunat ratta-stiilipeol. Tehke korda oma vanaisa jalgratas, pange stiilselt riidesse ning tulge üheskoos sõitma, tantsima ja piknikku pidama!

Swing&Ride on stiilipidu! Idee on tulnud Londoni ürituselt The Tweed Run, mis esmakordselt toimus aastal 2009 ning on nüüdseks levinud ka üle terve maailma. Vastav riietus on ürituse kohustuslik osa! Ideaalis on see traditsiooniline inglise sportlik stiil. Võtmesõnaks on tviid! Inspiratsiooniks

Tegemist ei ole spordiüritusega, tulge linnaratastega, mida vanem ratas, seda parem!

Stiilipidu ratastel ehk Swing&Ride toimub pühapäeval, 25. augustil 2019. a. algusega kell 13.00. Koguneme Uisuväljaku kohviku ees (Harju tn 40A).

Kl. 13:00-14:00 saab pargis swingmuusikat kuulata  ja miks mitte ka tantsida! Kõik saavad kohapeal kleepsu numbriga, mis kinnitab üritusel osalemist.  Kleepsu saab kinnitada riiete või jalgratta külge.

Jalgrattasõit algab orienteeruvalt kell 14:00.
Marsruut: Uisuväljaku kohvik – Harju – Kullassepa – Raekoja plats – Kinga – Pikk – Tolli – Lai – Suur-Kloostri – Tornide Väljak (*vahepeatus) – Toompark – Toompuiestee – Hirve park – Kaarli – Vabaduse väljak – Harju – Uisuväljaku kohvik

Ees sõidab teejuht ning kõik osalejad sõidavad tema järgi. Meie meeskonna liikmed, keda tunnete ära villaste käepaelte järgi, tagavad ohutut liikumist, palume kuulata nende juhiseid!

Orienteeruvalt kl. 15:00 tuleme tagasi  Uisuväljaku kohviku terrassile piknikule! NB! Orienteeruvalt kl. 16.00 toimub populaarseima swingtantsu Lindy Hopi õpetus kõigile huvilistele!

Pikniku koha tunnete ära mängiva swingmuusika järgi. Kohvikus on pühapäeval eriline piknikumenüü. Kes soovib, võtab kaasa meelepärast sööki ja jooki, piknikutekk ja muid mõnusaks aja veetmiseks vajalikke asju ja peab piknikut Harju tn haljasalal.  Haljasalal vastutab igaüks ise heakorra ja puhtuse eest! Tuletame meelde, et alkohoolsete jookide tarvitamine avalikes kohtades on keelatud!

Veendu, et sinu sõiduvahend on töökorras. Ära unusta, et rattad peavad olema varustatud helkurite ja kellaga! Alla 16-aastastele on kiivri kandmine kohustuslik.

Jalgrattasõit toimub iga ilmaga! Soovitame hankida stiilseid vihmavarje või –keepe! Ärge unustage riietuda traditsioonilises inglise stiilis või vastavalt swingiajastule (1920-1950)!

Selgi aastal osaleb stiilsel rattaretkel Eesti Jalgrattamuuseum / Estonian Bicycle Museum oma vintage jalgratastega. Esmakordselt on meie partneriks ka City Bike Tallinn, kelle käest saab vajadusel ülisoodsalt linnaratast rentida.

LETS`S SWING&RIDE!

Üritus Facebookis

ИНФОРМАЦИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ

INFORMATION IN ENGLISH