Juhendajad:
Eliisa ja Janek Õunamägi
Eliisa alustas tantsimisega juba varases lapsepõlves. Juba paari aastaga sai tantsust tema elu lahutamatu osa. Ta on tegelenud paljude erinevate tantsustiilidega, millest hingelähedasemad on swing- ja stepptants. Esimene kokkupuude Lindy Hopiga oli tal aastal 1994. Sellest ajast alates tantsis ta Lindy Hopi ja paljusid teisi swingtantse pigem show- ja võistlustantsudena, osaledes mitmetel võistlustel nii Eestis kui selle lähiriikides. Täiskasvanuna avastas ta enda jaoks Lindy Hopi seni varjus olnud sotsiaalse külje. Olulisemaks kui varem muutus tantsus tema jaoks partnerite omavaheline koostöö. Ta täiendab end pidevalt maailma parimate Lindy Hopi tantsijate käe all. Alates 2012. aastast on ta pühendanud end Lindy Hopi kui sotsiaalse tantsu tutvustamisele ja õpetamisele Eestis.
Janek on tantsinud alates 2008. aastast. Juba esimesel kohtumisel võitis Lindy Hop tema südame. Lindy Hopi juures võlub teda enim võimalus piiramatult improviseerida. Lisaks swing- ja stepptantsule on ta tegelenud aktiivselt ka rahvatantsuga. 2012. aastast alates viib ta läbi Lindy Hopi treeninguid erineva tasemega tantsijatele. Ta osaleb pidevalt erinevates õpitubades, et parimate Lindy Hopi tantsijate käe all lihvida oma tantsu- ja õpetamisoskust.
Eliisa ja Janek on koos tantsinud 2008. aastast. Alates 2012. aastast on nad Tallinn Swing Dance Society juhtivad tantsuõpetajad. Nende omavaheline sünergia ja koostöö tantsuplatsil ei jää kõrvalt vaatajale märkamata. Nende tunnid on lõbusad ja kaasahaaravad. Pannes suurt rõhku juhtimise-järgimise tehnikale, on nende eesmärk anda inimestele edasi oskus tunda ennast tantsupõrandal hästi iga partneriga.
Johannes Gustav Varkki ja Laima Kirsimaa
Johannes Gustav sattus enda esimesse Lindy Hopi tundi täiesti juhuslikult 2012. aastal. Esimestest sammudest ja muusika nootidest oli talle selge, et ta oli leidnud uue kire. Eelnevalt hobidga nagu BMX, ujumine, klaverimäng, korvpall ja Karate tegelenud Johannes mõistis, et need kogemused on abiks ka swing tantsude juures. Teda paelub Lindy Hopi sotsiaalne mõõde, improviseerimise võimalused ning muusika, samas naudib ta ka esinemisi ja võistluseid. See harrastus on end täiendama viinud võõrsilegi: Soome, Leetu, Rootsi, Itaaliasse, Lätti ja Tšehhi Vabariiki. 2014. aasta algusest hakkas Johannes tegelema ka õpetamisega.
Laima Lindy Hopi tee sai alguse 2013. aastal, mil kohtusid tema alatine liikumiskirg ja armastus swingmuusika vastu. Sellest ajast on ta end pidevalt täiendanud nii kodumaiste juhendajate käe all kui ka võõrsil mitmesuguseid festivale ja töötubasid külastades. Avastanud Lindy Hopis piiritu mängumaa ja lustliku eneseväljendusviisi, on Laima end sellele suure rõõmuga pühendanud. 2014. aastast hakkas Laima käima ka õpetamise teed.
Laima ja Johannes on koos tantsinud alates 2014. aastast. Nende ühist loomingut on lisaks sotsiaalsele tantsupõrandale näha saanud ka võistlusplatsil ja lavalaudadel nii teiste kui ka nende enda koreograafiat esitades. Peagi viis nende tee ka koos õpetamise radadele. Nad peavad oma tunnis oluliseks sõbralikku õhkkonda, tantsulise vabaduse arendamist ja juhtimisel-järgimisel põhinevat improvisatsiooni.
Katharina Matkevitš
Mitu aastat flamencot tantsinud Katharina avastas imelise swingi maailma enda jaoks 2014. aastal. Juba esimesest rock-stepist oli ta lootusetult armunud Lindy Hoppi ning ei kujuta enam ühtegi päeva ette swing muusika ja –tantsuta. Otsides pidevalt võimalusi täiendada oma oskuseid ja tantsulist sõnavara, on ta aktiivselt osa võtnud nii Eestis toimuvatest töötubadest kui ka välismaa tantsufestivalidest – Poolas, Taanis, Rootsis, Inglismaal, Saksamaal ning Leedus. Lisaks Lindy Hopile tantsib Katharina ka Shagi ja Balboad, praktiseerides aktiivselt nii järgimist kui ka juhtimist. Tantsus peab Katharina eriti oluliseks interpreteerida kõlavat muusikat ning tunda tantsimisest sedavõrd rõõmu, et see tekitaks ka tantsupartneri näole siira ning laia naeratuse.
foto: MorroW Shoots
Remigijus Rančys (Leedu)
Remigijus Rančys on noor multitalendist jazzmuusik, kes mängib saksofoni, klahvpille, flööti ning kirjutab ja arranžeerib muusikat. Mitmetahulise muusiku peamine sümpaatia asub ennekõike traditsioonilises jazzis. Lisaks jazzi klassikutele, kaasab ta oma loomingusse ka maailma muusikat, nagu näiteks Balkani, Mustlas, Brasiilia ja Aafrika rütme. Aktiivse muusiku ja heliloojana on Rančys tihti seotud erinevate projektidega nii algataja kui ka osalejana.
Ülo Mälgand
Ülo Mälgand on töötanud 1985-88 metsasarverühma kontsertmeistrina kutselises puhkpilliorkestris Tallinn, alates 2003 Politsei- ja Piirivalveorkestris ja selle bigbändis rütmisektsiooni kontsertmeistrina. Olnud ansamblite Modern Fox ning New Murphy Band asutajaliige, arranžeerija ning klaverimängija. 1998-2002 Estonian Dream Big Bandi klahvpillimängija, kuid teinud kollektiiviga koostööd ka mõningates hilisemates projektides. Alates aastast 2002 klahvpillimängija ning arranžeerija ansamblites Dave Benton Latin-Caribbean Show & Dance Band ning Dave Benton Perfect Band. Teinud nii klahvpillimängija kui arranžeerijana koostööd suurema osa Eesti tippvokalistide ja -instrumentalistidega. Osalenud ligi 100 heliplaadi salvestusel. Ansamblites Modern Fox ning New Murphy Band oli Ülo Mälgand peamine arranžeerija. Ülo Mälgand on kirjutanud Urmas Kõivule ning ansamlile Modern Fox tuuba soolopala Karupoja ragtime. Ülo Mälgand on kirjutanud rea orkestri- ning bigbändiseadeid Politseiorkestrile ning Politsei- ja Piirivalveorkestrile.
Töötanud alates aastast 1991 Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis erinevate rütmimuusika ainete õpetaja ning rütmimuusika lauluosakonna kontsertmeistrina. Tegutsenud periooditi pedagoogina ka Viljandi Kultuuriakadeemias, Tallinna Ülikoolis ning kontsertmeistrina Saue muusikakoolis.
Esinejad:
The Schwings Band (Leedu)
The Schwings bänd esitab muusikat, mis on täis Hot Jazzi ja Swingi helisid. Improvisatsioonilised, akustilised ning rütmipõhised toonid viivad kuulajad 1930ndatesse. Trio repertuaar sisaldab nii originaalseid kompositsioone kui ka meloodiaid Django Reinhardtilt, Louis Armstrongilt, Coleman Hawkinsilt ja teistelt selle ajastu tuntud jazzmuusikutelt. The Schwings instrumentalistid on suurepärased uue põlvkonna jazzmuusikud kes esinevad aktiivselt nii Leedus kui ka mujal maailmas.
Remigijus Rančys – saxophones, melodion, pandeiro
Richardas Banys – piano
Paulius Volkovas – guitar
Gediminas Svilas – double bass
https://www.facebook.com/TheSchwings/
http://www.rancys.lt/
Anna Curly
Klaveripedagoogist isa ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertmeistrist ema kõrval kasvades, puutus Anna (perekonnanimega Igoševa) muusikaga kokku maast madalast, esimesed klaveripalad olidki selged isa juhendamisel juba 4-aastaselt. Pärast Tallinna Muusikakeskkooli klassikalise klaveri eriala lõpetamist jätkas Anna õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kui tema pianistiõpingud käevigastuse tõttu pooleli jäid, sai uueks erialaks hoopiski muusikapedagoogika ja Anna avastas enda jaoks ka laulmise. Tänaseks ongi Annast saanud särav ja sarmikas Eesti lauljatar (esinejanimega Anna Curly) ning andekas muusikapedagoog. Lauljatari vaieldamatu lemmikmuusika on 1930ndatest pärit lõbus swing, mis viis teda õppima ka swing- ja stepptantsu. Kontserte andes ei jäta Anna juhust kasutamata, et pillisoolode ajal natukene swingtantsu lüüa.
https://www.facebook.com/annacurlymusic/
http://www.annacurlymusic.com/
Airi Allvee
Airi Allvee on üks omanäolisemaid ja mitmekülgsemaid Eesti naislauljaid. Oma 25aastase karjääri jooksul on ta enim laulnud jazzi, kuid ka bluus ja 50ndate rock’n’roll on alati olnud tema loomingus tähtsal kohal. Airi on laulnud ansamblites Valge maja, New Murphy Band, Hot Pipes, Modern Fox, After All, Underwater, Estonian Dream Big Band, Compromise Blue jpt.