TSDS

2012. aastal loodud Tallinn Swing Dance Society ühendab inimesi, kellel on kirg swingtantsu, -muusika ja -ajastu vastu. TSDS on heategevuslik ja ühiskondlikes huvides tegutsev organisatsioon, kes on oma tegevuses iseseisev ja sõltumatu ning ei kuulu ühessegi katusorganisatsiooni.  TSDS-i juhib meeskond.

TSDS eesmärgiks on korraldada tantsukursusi, festivale, õpitubasid, loenguid ja paljusid teisi üritusi, mis pakuksid täisealistele swingihuvilistele vabaaja sisustamist ning ühise harrastusega seotud oskuste ja teadmiste täiendamist.

Regulaarsetes tantsutundides õpetatakse valdavalt 30ndate aastate swingtantsu Lindy Hop, lisaks Solo Charlestonit, Balboad, Shagi, stepptantsu. Peale selle korraldatakse töötube välismaa juhendajatega, kus tutvustatakse osalejatele ka teisi swingtantse, näiteks Bluesi,  Rockabilly Jive’i, Boogie Woogiet jmt.

TSDS korraldatavatest üritustest  suurim on  kolmepäevane swingtantsu ja -muusika festival Tallinn Swing Weekend.  Väga palju populaarsust on kogunud ka stiilipidu ratastel ehk Swing&Ride ning Nõmme Kultuurikeskusega koostöös toimuv  ürituste sari Swing-jazz tantsuõhtud.

Soovime oma ettevõtmistes tutvustada swingikultuuri ka inimestele, kes sellest hetkel veel midagi ei tea. Seda arvestades on TSDS poolt korraldatavad üritused valdavalt avalikud. Tõhusa infovahetuse kanalina on Facebooki keskkonnas loodud kogukond, mis ühendab tänaseks ligi 2500 swingisõpra.