Juhendajad

Eliisa ja Janek Õunamägi

Eliisa alustas tantsimisega juba varases lapsepõlves. Kooli minnes asus ta õppima tantsukallakuga klassis. Juba paari aastaga sai tantsust tema elu lahutamatu osa. Ta on tegelenud paljude erinevate tantsustiilidega, millest hinge-lähedasemad on swing- ja stepp-tants. Esimene kokkupuude Lindy Hopiga oli tal aastal 1994. Esialgu tantsis ta Lindy Hopi ja paljusid teisi swingtantse pigem show- ja võistlustantsudena, osaledes mitmetel võistlustel nii Eestis kui selle lähiriikides. Täiskasvanuna  avastas ta enda jaoks Lindy Hopi seni varjus olnud sotsiaalse külje. Olulisemaks kui varem muutus tantsus tema jaoks partnerite omavaheline koostöö. Võimalus tantsida elava muusika saatel muudab kirjeldamatult nautimisväärseks iga hetke, mil ta on tantsuplatsil.  Alates 2012. aastast on ta pühendanud end Lindy Hopi kui sotsiaalse tantsu tutvustamisele ja õpetamisele Eestis. Lisaks saab Eliisa juhendamisel tantsida ka Balboad ja stepptantsu. Ta täiendab end pidevalt  maailma parimate swingtantsijate käe all.

TSDS_Teachers-40Janek on tantsinud alates 2008. aastast. Juba esimesel kohtumisel võitis Lindy Hop tema südame. Lindy Hopi juures võlub teda enim võimalus piiramatult improviseerida. Lisaks swing- ja stepptantsule on ta tegelenud aktiivselt ka rahvatantsuga. Ta viib läbi nii Lindy Hopi kui ka Balboa treeninguid  erineva tasemega tantsijatele. Janek osaleb pidevalt erinevatel festivalidel, et parimate swingtantsijate käe all lihvida oma tantsu- ja õpetamisoskust.

TSDS_Teachers-17

Eliisa ja Janek on koos tantsinud 2008. aastast. Alates 2012. aastast on nad Tallinn Swing Dance Society juhtivad tantsuõpetajad. Nende omavaheline sünergia ja koostöö tantsuplatsil ei jää kõrvalt vaatajale märkamata. Nende tunnid on lõbusad ja kaasahaaravad. Pannes suurt rõhku juhtimise-järgimise tehnikale, on nende eesmärk anda inimestele edasi oskus tunda ennast tantsupõrandal hästi iga partneriga.

Johannes Gustav Varkki ja Katharina Matkevitš

Bristol Shag Fiesta KM&JGV by Cheeky Rastall Photography IMG_1602Johannes sattus enda esimesse Lindy Hopi tundi täiesti juhuslikult 2012. aastal. Tunni lõpuks oli ta veendunud, et swingirütmis tema elutee ka jätkub. Eelnevalt üle 6 aasta BMX-rattaga trikke teinud noormees avastas, et tantsu- ja ekstreemspordimaailmad ei olegi nii erinevad. Tõsi, partneriks küll nüüd päris inimene ning muhke ja sinikaid vähem, aga improviseerida saab samamoodi ja piiriks on ainult omaenda kujutlusvõime. Ühtlasi meeldib talle, et swingi-bufee on äärmiselt mitmekesine ja paindlik – tal on võimalik selle muusika järgi tantsida ka Charlestonit, Shagi, Balboad, Authentic Jazzi. Johannest paelub Lindy Hopi sotsiaalne mõõde, mida võimaldab tema jaoks igati meelepärane juhtimis- ja järgimispõhimõte, samas naudib ta ka esinemisi ja võistluseid. See harrastus on end täiendama viinud võõrsilegi: Soome, Leetu, Rootsi, Itaaliasse, Lätti ja Tšehhi Vabariiki. 2014. aasta algusest hakkas Johannes tegelema ka õpetamisega.

Mitu aastat flamencot tantsinud Katharina avastas imelise swingi maailma enda jaoks 2014. aastal. Juba esimesest rock-stepist oli ta lootusetult armunud Lindy Hoppi ning ei kujuta enam ühtegi päeva ette swing muusika ja –tantsuta. Otsides pidevalt võimalusi täiendada oma oskuseid ja tantsulist sõnavara, on ta aktiivselt osa võtnud nii Eestis toimuvatest töötubadest kui ka välismaa tantsufestivalidest – Poolas, Taanis, Rootsis, Inglismaal, Saksamaal ning Leedus. Lisaks Lindy Hopile tantsib Katharina ka Shagi ja Balboad, praktiseerides aktiivselt nii järgimist kui ka juhtimist. Tantsus peab Katharina eriti oluliseks interpreteerida kõlavat muusikat ning tunda tantsimisest sedavõrd rõõmu, et see tekitaks ka tantsupartneri näole siira ning laia naeratuse.

foto: MorroW Shoots

Masha Patrakova

27_apr_2018_swingweekend__261Masha alustas swingtantsuga 2014. aastal ja õige pea sai temast üks aktiivsemaid Tallinn Swing Dance Society liikmeid. Ta armastab käia välismaistel festivalidel ja swingiüritustel ning aitab korraldada kohalikke festivale ja tantsupidusid Tallinnas.
Olles trummari taustaga, hindab Masha kõrgelt muusikat ja rütme. Ta tegeleb palju oma stepptantsu oskuste arendamisega, mis võimaldab tal rakendada oma kogemusi ja kirge nii tantsija kui muusikuna. Ta soovib laiendada ja arendada stepptantsu maastikku Tallinnas.