Juhendajad

Eliisa ja Janek Õunamägi

13932028_1250200495013961_1958403676_o

Eliisa alustas tantsimisega juba varases lapsepõlves. Kooli minnes asus ta õppima tantsukallakuga klassis. Juba paari aastaga sai tantsust tema elu lahutamatu osa. Ta on tegelenud paljude erinevate tantsustiilidega, millest hingelähedasemad on swing- ja stepptants ning rahvatants. Esimene kokkupuude Lindy Hopiga oli tal aastal 1994. Sellest ajast alates tantsis ta Lindy Hopi ja paljusid teisi swingtantse pigem show- ja võistlustantsudena, osaledes mitmetel võistlustel nii Eestis kui selle lähiriikides. Täiskasvanuna  avastas ta enda jaoks Lindy Hopi seni varjus olnud sotsiaalse külje. Olulisemaks kui varem muutus tantsus tema jaoks partnerite omavaheline koostöö. Üha enam tekkivad võimalused tantsida elava muusika saatel muutsid kirjeldamatult nautimisväärseks iga hetke, mil ta oli tantsuplatsil. Ta täiendab end pidevalt  maailma parimate Lindy Hopi tantsijate käe all. Alates 2012. aastast on ta pühendanud end Lindy Hopi kui sotsiaalse tantsu tutvustamisele ja õpetamisele Eestis.

Janek on tantsinud alates 2008. aastast. Juba esimesel kohtumisel võitis Lindy Hop tema südame. Lindy Hopi juures võlub teda enim võimalus piiramatult improviseerida. Lisaks swing- ja stepptantsule on ta tegelenud aktiivselt ka rahvatantsuga. 2012. aastast alates viib ta läbi Lindy Hopi treeninguid  erineva tasemega tantsijatele. Ta osaleb pidevalt erinevates õpitubades, et parimate Lindy Hopi tantsijate käe all lihvida oma tantsu- ja õpetamisoskust.

Eliisa ja Janek on koos tantsinud 2008. aastast. Alates 2012. aastast on nad Tallinn Swing Dance Society juhtivad tantsuõpetajad. Nende omavaheline sünergia ja koostöö tantsuplatsil ei jää kõrvalt vaatajale märkamata. Nende tunnid on lõbusad ja kaasahaaravad. Pannes suurt rõhku juhtimise-järgimise tehnikale, on nende eesmärk anda inimestele edasi oskus tunda ennast tantsupõrandal hästi iga partneriga.

Johannes Gustav Varkki ja Katharina Matkevitš

2017.08 - TSDC - Johannes & Katharina-0006 (2)

Johannes sattus enda esimesse Lindy Hopi tundi täiesti juhuslikult 2012. aastal. Tunni lõpuks oli ta veendunud, et swingirütmis tema elutee ka jätkub. Eelnevalt üle 6 aasta BMX-rattaga trikke teinud noormees avastas, et tantsu- ja ekstreemspordimaailmad ei olegi nii erinevad. Tõsi, partneriks küll nüüd päris inimene ning muhke ja sinikaid vähem, aga improviseerida saab samamoodi ja piiriks on ainult omaenda kujutlusvõime. Ühtlasi meeldib talle, et swingi-bufee on äärmiselt mitmekesine ja paindlik – tal on võimalik selle muusika järgi tantsida ka Charlestonit, Shagi, Balboad, Authentic Jazzi. Johannest paelub Lindy Hopi sotsiaalne mõõde, mida võimaldab tema jaoks igati meelepärane juhtimis- ja järgimispõhimõte, samas naudib ta ka esinemisi ja võistluseid. See harrastus on end täiendama viinud võõrsilegi: Soome, Leetu, Rootsi, Itaaliasse, Lätti ja Tšehhi Vabariiki. 2014. aasta algusest hakkas Johannes tegelema ka õpetamisega.

Mitu aastat flamencot tantsinud Katharina avastas imelise swingi maailma enda jaoks 2014. aastal. Juba esimesest rock-stepist oli ta lootusetult armunud Lindy Hoppi ning ei kujuta enam ühtegi päeva ette swing muusika ja –tantsuta. Otsides pidevalt võimalusi täiendada oma oskuseid ja tantsulist sõnavara, on ta aktiivselt osa võtnud nii Eestis toimuvatest töötubadest kui ka välismaa tantsufestivalidest – Poolas, Taanis, Rootsis, Inglismaal, Saksamaal ning Leedus. Lisaks Lindy Hopile tantsib Katharina ka Shagi ja Balboad, praktiseerides aktiivselt nii järgimist kui ka juhtimist. Tantsus peab Katharina eriti oluliseks interpreteerida kõlavat muusikat ning tunda tantsimisest sedavõrd rõõmu, et see tekitaks ka tantsupartneri näole siira ning laia naeratuse.
foto: MorroW Shoots

Alexandra Kostareva

21014550_1372893259432713_577747238_oAlexandra on lapsepõlvest saadik tegelenud kõiksuguste tantsustiilidega. Ta on proovinud veidi seltskonnatantse, iluvõimlemist ning isegi klassikalist India tantsu, kuid ei jäänud nende  juurde kauaks püsima. 5 aastat tagasi sattus ta Sergei Krjutškovi Boogie Woogie tundi ning sellest sai alguse tema huvi swingtantsude vastu. Alexandra tantsib Boogie Woogiet, Bluesi ja Lindy Hopi, kuid tema suurimaks armastuseks on Solo Jazz, millele nüüdseks on lisandunud ka UK Jazz. Alexandra on juhendanud Solo Jazz`i tunde oma kodulinnas Moskvas ning lisaks õpetab ta kolmandat aastat aerojoogat.
Alexandra on osalenud paljudes tantsulaagrites, näiteks Moscow Christmas Swing Dance Camp, BoogieSpot, SwingFest. Tema õpetajateks on olnud Sergei Krjutškov, Xenia Semenihina, Daniil Nikulin, Xenia Parhatskaja, Fjodor Nedotko, Pontus Persson & Isabella Gregorio, Markus Koch & Barbl Kaufer, Thorbjorn Urskog & Susanne Sandberg, Tove Holmqvist – Rasmus Holmqvis jt.

Õpetades Solo Jazzi, soovib Alexandra jagada oma õpilastega jazzi vabadust ja õnne, mida tants annab.