Juhendajad

Eliisa ja Janek Õunamägi

Eliisa alustas tantsimisega juba varases lapsepõlves. Kooli minnes asus ta õppima tantsukallakuga klassis. Juba paari aastaga sai tantsust tema elu lahutamatu osa. Ta on tegelenud paljude erinevate tantsustiilidega, millest hinge-lähedasemad on swing- ja stepp-tants. Esimene kokkupuude Lindy Hopiga oli tal aastal 1994. Esialgu tantsis ta Lindy Hopi ja paljusid teisi swingtantse pigem show- ja võistlustantsudena, osaledes mitmetel võistlustel nii Eestis kui selle lähiriikides. Täiskasvanuna  avastas ta enda jaoks Lindy Hopi seni varjus olnud sotsiaalse külje. Olulisemaks kui varem muutus tantsus tema jaoks partnerite omavaheline koostöö. Võimalus tantsida elava muusika saatel muudab kirjeldamatult nautimisväärseks iga hetke, mil ta on tantsuplatsil.  Alates 2012. aastast on ta pühendanud end Lindy Hopi kui sotsiaalse tantsu tutvustamisele ja õpetamisele Eestis. Lisaks saab Eliisa juhendamisel tantsida ka Balboad ja stepptantsu. Ta täiendab end pidevalt  maailma parimate swingtantsijate käe all.

TSDS_Teachers-40Janek on tantsinud alates 2008. aastast. Juba esimesel kohtumisel võitis Lindy Hop tema südame. Lindy Hopi juures võlub teda enim võimalus piiramatult improviseerida. Lisaks swing- ja stepptantsule on ta tegelenud aktiivselt ka rahvatantsuga. Ta viib läbi nii Lindy Hopi kui ka Balboa treeninguid  erineva tasemega tantsijatele. Janek osaleb pidevalt erinevatel festivalidel, et parimate swingtantsijate käe all lihvida oma tantsu- ja õpetamisoskust.

TSDS_Teachers-17

Eliisa ja Janek on koos tantsinud 2008. aastast. Alates 2012. aastast on nad Tallinn Swing Dance Society juhtivad tantsuõpetajad. Nende omavaheline sünergia ja koostöö tantsuplatsil ei jää kõrvalt vaatajale märkamata. Nende tunnid on lõbusad ja kaasahaaravad. Pannes suurt rõhku juhtimise-järgimise tehnikale, on nende eesmärk anda inimestele edasi oskus tunda ennast tantsupõrandal hästi iga partneriga.

69420829_2498388736922263_4185543177249226752_n

Katharina Matkevitš

Mitu aastat flamencot tantsinud Katharina avastas imelise swingi maailma enda jaoks 2014. aastal. Juba esimesest rock-stepist oli ta lootusetult armunud Lindy Hoppi ning ei kujuta enam ühtegi päeva ette swing muusika ja –tantsuta. Tantsuarmastus on viinud teda oma oskusi täiendama nii Eestis kui ka Poolas, Taanis, Rootsis, Inglismaal, Saksamaal, Soomes, Hispaanias ning Leedus toimuvatele tantsufestivalidele. Lisaks Lindy Hopile tantsib Katharina ka Collegiate Shagi, St. Louis Shagi ja Balboad, praktiseerides aktiivselt nii järgimist kui ka juhtimist. Tantsus peab Katharina eriti oluliseks interpreteerida kõlavat muusikat ning jagada tantsimise rõõmu partneriga. Katharina annab Lindy Hop’i, Collegiate Shag’i ja St. Louis Shag’i tunde alates 2017. a sügisest. Inspiratsiooni saamiseks ja teiste tantsijate innustamiseks on ta reisinud paljudele välismaa festivalidele. 

Johannes Gustav Varkki

Johannes sattus enda esimesse Lindy Hopi tundi täiesti juhuslikult 2012. aastal. Tunni lõpuks oli ta veendunud, et swingirütmis tema elutee ka jätkub. Eelnevalt üle 6 aasta BMX-rattaga trikke teinud noormees avastas, et tantsu- ja ekstreemspordimaailmad ei olegi nii erinevad – improviseerida saab samamoodi ja piiriks on ainult omaenda kujutlusvõime. Ühtlasi meeldib talle swingi-bufees miksida nii Lindy Hopi, Charlestonit, Collegiate Shagi, St. Louis Shagi, kui ka Balboad, Bluesi ja Authentic Jazzi. Johannest paelub Swing tantsude sotsiaalne mõõde, samas naudib ta ka esinemisi ja võistluseid, aga esikohal on alati muusika ise. See harrastus on end täiendama viinud juba peaaegu tosinasse riiki: Soome, Leetu, Rootsi, Itaaliasse, Lätti, Inglismaale, Saksamaale, Poola, Taani, Hispaaniasse ja Tšehhi Vabariiki. 2014. aasta algusest hakkas Johannes tegelema ka õpetamisega.

Kati Rohtla ja Martti Kelindeman

Kati alustas Lindy Hopi tantsimist aastal 2018, Martti aga juba 2016. aastal. Nad mõlemad janunevad uute põnevate figuuride järele, mis paneksid neid proovile ja rikastaksid nende tantsulist sõnavara. Teisalt on mõlemad selgel veendumusel, et ükskõik kui palju ägedaid figuure teatakse, siis tantsija teevad päriselt heaks tema tugevad põhioskused ja oskus igat tantsu nautida. Nad ootavad suure põnevusega, et teiega oma salavigureid ja tantsurõõmu jagada!