FSW19 esinejad

Horre Zeiger Bigband

27_apr_2018_swingweekend__185

12. oktoobril 1954 said Nõmme Kultuurimajas kokku kaheksa pillimeest. Ja sealt see algas… Paljud noored 50-ndatest, 60-ndatest, 70-ndatest kuni tänaseni välja võivad öelda: meie oleme oma nooruse tantsinud HZ bigbändi saatel…
Horre Zeiger ja kikilips, Horre Zeiger ja bigbänd – need on lahutamatud. Nii nagu kikilips kätkeb endas soliidsust riietuses ja käitumises, nii sisaldab svingmuusika üle aastate kestvat soliidset väljapeetust, kaasahaaravat rütmipulssi ja lummavat meloodilisust… Orkestri elus on olnud tõuse ja mõõnasid, ent mitte kunagi käegalöömise meeleolu. Muusikutele on aplodeeritud Stockholmis ja Ashabadis, Moskvas ja Peterburis, endises Saksa DV-s, Lätis ja Leedus… Aga kõige rohkem tantsusõprade poolt kodus. On ju HZ bigbänd läbi aastate olnud meie populaarsemaid tantsuorkestreid, kes mängis ja mängib koolipidudel, klubiõhtutel, ballidel ja tantsuvõistlustel. Ja läbi aastate on ikka truuks jäädud svingile.
Kontsertidel ja tantsuõhtutel kõlavad Glenn Milleri, Duke Ellingtoni jt. svingiklassikute palad ning loomulikult kodused Raimond Valgre meloodiad, samuti Horre Zeigeri looming. Repertuaari loetelu on aukartustäratav: läbi on mängitud ligi 1500 pala.Ja küllap tuleb lisagi, sest Horre Zeigeri bigbändi muinaslugu muusikas kestab.